Efes'te festival heyecanı başladı

25 Ağustos 2021 Çarşamba   10:00

İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) Müdürü Aydın Uştuk, festivalin açılışında, bugüne kadar binlerce seyirciyi sanatla buluşturan organizasyonu yeniden düzenlemenin heyecanını yaşadıklarını belirtti.
Konuşmanın ardından antik tiyatro, Georges Bizet'in "Carmen" operası müziği ile ilk kez ve orijinal bir koreografiyle oluşturulan iki perdelik Carmen balesine sahne oldu.

Tulio Gagliardo'nun müzik düzenlemesini üstlendiği ve rejisör-koreograf Carlos Vilan'ın klasik bale ile flamenkoyu harmanladığı eserde, Burcu Olguner "Carmen", Boğaçhan Bozcaada "Don Jose" ve Çağın Hazar Özideş "Escamillo" olarak eserin başrollerini sahneledi.

İZLEYİCİLERDEN TAM NOT

Librettosu, Fransız yazar Prosper Merimee'nin yazdığı, Georges Bizet'in bestelediği ve İspanya'nın Sevilla kentindeki bir tütün fabrikasında çalışan Carmen'in Don Jose ve Escamillo ile yaşadığı aşk ilişkisini anlatan eser, izleyicilerin beğenisini topladı.

Öte yandan, festivalin ilk etkinliği olarak planlanan Giuseppe Verdi'ye ait La Traviata adlı eserin gösteriminin teknik sorunlar nedeniyle iptal edildiği yerine Carmen balesinin sergilendiği duyuruldu.(AA)

Muhabir: Efsun Erbalaban Yılmaz
Redaktör: Ali Korkmaz
Yayınlayan: Zafer Akpınar
 Sayfa Adresi: http://www.saattebirizmir.com/haber/Efes-te-festival-heyecani-basladi/83644